Zostań członkiem/koordynatorem w swoim województwie!

DOŁĄCZ DO STOWARZYSZENIA OBYWATELSKI RUCH NA RZECZ ENERGETYKI JĄDROWEJ:

Stowarzyszenie powstało, by doprowadzić do wybudowania w Polsce nowoczesnych elektrowni jądrowych, i tym samym zmienić dotychczasowy niekorzystny wizerunek całego sektora, jako największego truciciela w całej gospodarce. Co więcej, dokonać tego mimo sprzeciwu zorganizowanych lobby i grup interesu obawiających się konkurencji na rynku energetycznym ze strony wysokowydajnych technologii jądrowych.

To o co walczymy, jest nieodłączną częścią gruntownej modernizacji naszego kraju, dołączenia do Europy nie tylko w sensie geopolitycznym ale i cywilizacyjnym. Wszyscy mamy prawo oddychać czystym powietrzem, bez rezygnacji zarazem z korzyści jakie daje energia elektryczna. Trzeba więc w inny sposób ją produkować.

Poszukujemy nie tylko zwykłych członków, włączających się w nasze działania sporadycznie, lecz również osób kreatywnych, mogących wziąć na siebie rolę koordynatorów oddziałów wojewódzkich.

Oddział mazowiecki organizuje raz w miesiącu spotkania w Warszawie. Omawiane są bieżące sprawy stowarzyszenia, działania prawne oraz porusza się ogólną dyskusję na temat obecnej sytuacji energetyki jądrowej w Polsce i na świecie. Jest to bardzo ciekawa forma spotkań, która pozwala na zapoznanie się wszystkich członków, nawiązanie nowych kontaktów oraz ciekawych znajomości. Oczywiście jest to również fundament pozyskiwania wiedzy – na spotkaniach pojawiają się specjaliści z dziedziny energetyki jądrowej. Jesteśmy zawsze otwarci na nowe twarze, włącznie z przeciwnikami. Prowadzimy dyskusję na podstawie plusów, minusów. Podstawą jest wiedza, którą warto cały czas zdobywać. Podobne struktury chcemy zbudować w każdym z województw.

Dla chętnych do wszelkiego rodzaju aktywności w Stowarzyszeniu zapraszamy do przejścia w sekcje kontakt. Znajdą tam Państwo kontakt z odpowiednim oddziałem.

W przypadku braku struktury w danym województwie prosimy o kontakt mailowy z koordynatorem województwa pomorskiego:
Maciej Melańczuk
email: maciej.melanczuk@orej.pl